Tavuk diye yediğiniz devleştirilmiş civcivler

Birkaç haftada mantar gibi gelişen türden tavuk daha doğrusu devleştirilmiş civciv eti şimdi artık her yerde satılıyor. Piyasada sadece bunlardan satılır, normal tavuk eti yoktur.

Devleştirilmiş civciv eti yemeyin obeziteden ve pekçok sağlık sorunundan uzak kalın. Belki çok daha önemlisi, bu dehşetli günaha ortak olmayın. Bu çeşit hayvan yetiştiriciliği haramdır. Allahın yarattığı değiştiriliyor. Sünnetullah zerre kadar umursanmıyor hiçe sayılıyor. Peygamber efendimizin bu meselelerle ilgili sözleri asla dikkate alınmıyor.

Birkaç haftada mantar gibi gelişen türden tavuk daha doğrusu devleştirilmiş civciv eti şimdi artık her yerde satılıyor. Piyasada sadece bunlardan satılır, normal tavuk eti yoktur. Bu kof etler ne tavuk etidir ne de piliç etidir! Bunlar 40 – 50 günde devleştirilmiş civcivlerin etleridir.

Civciv eti tüccarları bu sapıklığa bir bahane bulmuşlar: Güya bu ahlak dışı olan ve Allah rızasına hiç uygun olmayan tarzda ürettikleri civcivlerin kof etleri çok daha sağlıklıymış!
Oysa yediğiniz o devleştirilmiş civcivler doğuştan obezite hastasıdır.
Bu etlerden yiyen insanların çocukları obeziteye yakalanıyor. Nereden bakarsanız bakın tavuk endüstrisi baş kellelerinin her sözü yalandır. Madem onların kof etleri daha sağlıklı, peki niçin şimdi halkımızın et yiyemeyip tavuk sandığı civciv etlerini çok daha fazla yediği günümüzde her çeşit hastalıklar artıyor? Neden obezite her geçen gün çok büyük bir hızla artıyor? Sebebi obez civcivlerin etlerindeki obezite yapıcı maddelerdir.

Onların genleriyle oynanmış, cinsi dejenere edilmiş, doğuştan obezite hastası olmaları sağlanmış, bu bir. İkincisi, onlara yedirilen özel yemler obeziteyi arttıran maddelerle doludur! Bu iki sebebin her biri tek başına bile çocuklarımızı obez yapmaya yeter.

Aksini kim ispat edebilir? Aşağıdaki problemleri çözebileceklerini sanan Allahsız imansız paragözlere hodri meydan diyorum.
1- Bu tavukların genleriyle oynanmamıştır diyorsanız özel yemlerin obezite yapıcı etkisini itiraf etmelisiniz.
2- Yemlerinin obezite yapıcı etkisi yoktur diyecekseniz peki o hayvanlar niçin diğer tür tavukların civcivleri gibi değil? Niçin durmadan yiyorlar?
3- Bunlar gece gündüz ışık altında beslendikleri için çabuk büyüyorlar demeyin çünkü diğer cinslerde aynı şey olmuyor.
4- Onların cinsleri öyledir, 40 – 50 günde çabuk büyürler diyecekseniz hiç demeyin, çünkü:
Sizin civcivleriniz normal yemlerle yetiştirilseler ve geceleri uyusalar hiç de öyle olmuyor, 4 ayda ancak kayda değer bir gelişim gösterebiliyorlar!
5- 40 / 50 günde büyümüyorlar sadece civcivlerin kasları mantar gibi büyüyor artıyor, ama yine gerçek birer civcivdirler. Bunların cüsseleri normal bir tavuktan bile büyüktür ama kemiklerinin hacimleri ve boyutları biraz gelişmiş gibi görünse bile kemikleri ancak kendi yaşıtı normal civcivlerin kemikleriyle tamamen aynı olgunluktadır.

Yukardaki 5 maddenin çözümünü nasıl yapabilirler, sapıklıklarını nasıl savunabilirler merak ediyorum.


Kategori: Sektörel-Ticaret Tarih: 22 Nisan 2010

Etiketler:

'Tavuk diye yediğiniz devleştirilmiş civcivler' hakkında sorular, açıklamalar

 1. refix dedi ki:

  bu tavukların kemikleri inceyse alıp yerken anlasılır yada bılındık markalı piliç alınmalı oyleyse?
  ***
  Kemikler ince olmuyor, kalın ama yumuşak oluyor. Bilindik marka filan yok. Şimdi bütün firmalar aynı teknikle üretim yapıyor. Tavuk eti yok devleştirilmiş civciv eti var. Başka bir şey bulamazsınız.

 2. Anonim dedi ki:

  allah nehlet etsin onları. bir daha tavuk eti almaram ve yemerem.

 3. Maho dedi ki:

  Yazılanların hepsi doğrudur. Özellikle kemikle ilgili maddeye kendi gözlerimle şahit oldum. Devleştirilmiş civcivlerin TIR’lara konulurken kemiklerinin çıt çıt kırıldığını duydum ben. Bunu yapanların hepsi paragözdür. Hayvanlara eziyet çektiriyorlar.
  ***
  Maho Bey desteğiniz için çok teşekkür ederim. Allah razı olsun. Hem hayvanlara eziyet, hem halkın sağlığını mahvetmektir bütün bu yapılanlar. Kimyasallı yemlerle civcivler beş altı haftada devleştiriyor. Onları devamlı yiyen insanlarda her türlü hormonal düzensizlik kaynaklı hastalıklar “ömür boyu tedavisi olmayacak şekilde” artıyor.

 4. Berkan - Aydın dedi ki:

  Evet doğru söylüyorsunuz ama napacaksınız? milyarları kim doyurucak? önceden vardı güzellik, doğallık ,organiklik. şimdi , gözünü para bürümüşlerde allah korkusu yok. zengin olma çabası. çürüyen dünyada bizim yerimiz ne olucak acaba? :)
  ***
  Avrupa Birliği yavaş yavaş tavuk yetiştiriciliğindeki çirkinlikleri düzeltmeye yönelik yasaklamalar getirmeye başlıyor. Dünyanın her yerinde bahçelerinde hobi olarak tavuk besleyen insanların sayısı artıyor. Türkiye’de de artıyor. Ayrıca şimdi yeni başlayan “organik yetiştiriciliğin önemi” önümüzdeki on yıl içinde çok daha iyi anlaşılacak. Şu an bahçelerinde en çok tavuk besleyen insanlar Malzeya’da ve Endonezya’da var. Bütün memleket sabahları horoz sesleriyle uyanır. Eskiden bizde de öyleydi. Şimdi yine artıyor. Amerika’da ve İnglitere’de artış bizdekinden daha hızlı, onlarda kanunen bazı bölgelerde yasak olmasına rağmen hem de.


Sorunuzu / Yorumunuzu Aşağıya Yazabilirsiniz.
Lütfen yazı dili kurallarına saygılı olalım.


Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.