Evde çalışarak para kazanmanın en şirin yolu

Kimileri kuluçka makinesi satın alıyor, kimileri kendi kuluçka makinesini kendisi yapıyor. Sonra en çok aranan tavuk cinslerinin, bazı av kuşlarının yumurtalarından bularak makineye koyuyorlar.

Son zamanlarda edindiğim ilginç bilgileri sizlere aktarayım. Gerçi benim gördüklerim bu işi genelde hobi olarak yapıyor ama ben bunun bir ek gelir olarak değerlendirilebileceğini düşündüm.

Kimileri kuluçka makinesi satın alıyor, kimileri kendi kuluçka makinesini kendisi yapıyor. Sonra en çok aranan tavuk cinslerinin, bazı av kuşlarının yumurtalarından bularak makineye koyuyorlar. Eğer sağ salim civcivleri elde edebilirler ve yaşatabilirlerse müşteri bulmaları çok kolay. İnternette meraklılarının form ve benzeri web siteleri var. Oralara üye olup haber vermek kâfi.

Tabii ki her şey yazdığım gibi kolay değil. Bu işin uzmanı dahi olsanız en büyük problem yumurta bulabilmek.

İlgili iki konu:
♥ Kuluçka makinesinde civciv çıkarma süreci
♥ Kuluçka makinesinde civciv çıkım başarısı püf noktaları
Bence en iyisi bahçeniz olmalı ve çok aranan tavuk cinslerinden bahçenizde beslemenizdir. Tavukların kuluçkaya yatmaları her zaman mümkün olmuyor. Bazı türler kuluçkaya hiç yatmaz. Yatsalar da altlarına sığacak yumurta sayısı sınırlı. Bu durumda devamlı yumurtlayan tavuklarınız olması ve kuluçka makinesi çok işe yarıyor.

Evet, en çok aranan cinslerden tavuklarınız ve horozlarınız olacak. Hatta keklikleriniz olacak. Bunların yumurtalarını kuluçka makinesinde civciv edeceksiniz. Sonra müşteri bulmak kolay.

Belki çok fazla kazanç sağlamasa da nadir bulunan çok aranan tavuk türleri üretimi yapmak özellikle devamlı evde olan ev hanımları için aile bütçesine katkıda bulunmanın çok güzel bir yolu. Ne kadar seri üretim yaparsanız, ne kadar pazar oluşturma veya bulma kabiliyetiniz varsa o kadar çok kazanırsınız.


Kategori: Kuluçka Tarih: 11 Mayıs 2009

Etiketler: |

'Evde çalışarak para kazanmanın en şirin yolu' hakkında sorular, açıklamalar

 1. Zeliha Altan dedi ki:

  Merhaba ben ev tipi kuluçka makinası almak istiyorum nasıl alabilirim? Ücretini ögrenebilir miyim? Ben Fethiye’de oturuyorum. Bu konuda bilgilendirirseniz sevinim.
  ***
  Bu işlerle uğraşmadığım için herhangi bir tavsiyede bulunamam. Siz kendiniz araştıracaksınız. Veya bilen biri burada size cevap yazabilir.

 2. Özcan dedi ki:

  Karton kutudan kuluçka makinesi yapmak istiyorum acaba kartondan olur mu?
  ***
  Hiç uğraşmayın günaha girmeyin vaktinizi emeğinizi boşa harcamayın. Her şeyin bir usulü var, ehli kişileri var. Ya küçük bir kuluçka makinesi bulun satın alın ya da hiç uğraşmayın.

 3. memduh aras dedi ki:

  bende bir kuluçka makinesi yaptım. daha ürün alamadım ilkdefa yatım. ama yalnışlıkla bir tanesini kırdım içinde civciv vardı. umarım hepsi çıkar

 4. arif biçer dedi ki:

  ben kendim cıkarttırdım herşeyin kendi imkanlarıyla cıkan tavuklardır kulucka hayvanı salak gibi dolaşırlar varsa elinde salam tavık onu yatırın yumurtaları buzdolabına girmemiş olsun salam civcivler cıksın

 5. arif biçer dedi ki:

  tavun kendi cıkarmış olduğu kuluckanın diyerlerine bin basar ilaç ayrıca yem yok vitamin böyle şeylerle uğraşmayın civcivler cıktıktan sonra iki gün sonra cıkarın dışarılara oturun karşısında çay için çünkü karşınızdaki civcivler gdo sus olunca daha sevimli oluyorlar deneyin

 6. eyüp göküş dedi ki:

  bende evde kendi yaptığım makinayla 11 civciv çıkardım.yaklaşık 12 tanesi de yumurtadan çıkmadı ve boğuldu.sanırım nem yeterli gemedi yumurta kabuğu yumuşamadığı için çıkamadılar.yeni çıkan civcivlerin bakımına gelince kendi yaptığımdan bahsedeyim: köpük (strofor,nalburlarda bulunur) bir kutu yapın.kutu kapaklı olucak.içine de bir tane sarı lamba koyun sürekli yansın.lambayı cam kavanozun içine koyun.kavanoz ısınıyor.civcivler de rahatlıkla sıcaklığından faydalanıyor ve ölmüyor.hemde etraf aydınlık olduğu için birbirlerini ezip ölmüyorlar…ben böyle yaptım hepsi 19 günlük oldu.

 7. Bayram Var dedi ki:

  Yumurta nasıl seciyorsunuz?
  ***
  Bunun için şu yazıma bakın:
  https://tavuk.devletli.com/yumurta-secimi

 8. Cihan - Muğla dedi ki:

  … … … … yumurta sığdırabilirsiniz ama mühim olan civcivleriniz çıktıktan sonra bakımını yapabilmek, hem sıcak bir ortam hemde birbirlerini ezmeyecek kadar geniş bir alana ihtiyaç duyacaksınız geniş bir alan içerisinde her türlü şartları sağlayabilirsiniz, cins tavuklar çok güzel para ediyor özellikle denizli, hint, brahma süs tavukları ve iran gibi değişik cinsler üretirseniz en ucuz 50 tl den tanesini satabilirsiniz.
  ***
  Cihan bey, ev yapımı kuluçka makinesi tarifini çok düzensiz bir şekilde, öylesine çalakalem anlatmışsınız. Devrik cümleler, karışık sözler.. Ben bile bir şey anlayamadıktan sonra çoluk çocuk yazıyı okuyunca saçma sapan şeyler yapmaya kalkabilir diye o kısmı sildim. İnsanlar vakit harcıyor para harcıyor. Sadece bir ampul bile bazılarımıza çok ucuzdur ama herkes için değil. Yumurtalarda gelişmekte olan civcivlerin hayatlarıyla oynama vebali de var. Siz defalarca deneyip de her defasında hatasız çalıştığını gördü iseniz onu daha düzgün cümlelerle ifade ederek anlatmalısınız. kaldı ki eksik bilgiler çok çok fazla. Yumurtaların çevrilmesine, diziliş pozisyonlarına hiç değinmemişsiniz. Hava nemliliği tavsiyeniz çok sakat. Bir Trabzonlu ile bir Mardinli kesinlikle aynı faydayı sağlayamayacaktır. Birine o nem fazla gelir diğerine hiç yeterli olmaz. Zaten güzel bir anlatım çok uzun sürer. Birkaç kelimeyle verilen tavsiyeler insanları ancak ve ancak zarara sokar. Burada bu bilgilere benim hiç ihtiyacım yok ama Google yoluyla o kadar çok kişi geliyor ki… Kitlelere yanlış bilgiler veya kötü anlatıldığı için yanlış anlatılabilecek bilgiler sunmayı hiç istemem. Hayat söz konusu, insanların emekleri, çoluk çocuğunun rızkları söz konusu.
  Hem madem bu iş çok iyi para getiriyor, o halde bu işi yapmak isteyenler başlangıç için sermaye bulmalı, iyi kaliteli, garantili bir kuluçka makinesi almalı. Her şeyi bedavya getirmeye çalışmanın sonuçları fazlasıyla ağır zararlara sebep olur. Birkaç yıldır kendi kuluçka makinesini yapmaya çalışan kişilerin uğradıkları para ve zaman kaybını işitip durmasam böyle konuşmazdım.


Sorunuzu / Yorumunuzu Aşağıya Yazabilirsiniz.
Lütfen yazı dili kurallarına saygılı olalım.


Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.