İngilizlerde hızla yükselen vicdanlılık

Yumurta üretim çiftliklerinde bir yıl boyunca devamlı yumurtlattırılıp aşırı yıpratılan ve sonunda kedi/köpek maması fabrikalarına ucuz fiyattan satılan tavukları kurtarmak için ingiltere’de çalışan insanlar var.

Yumurta üretim çiftliklerinde bir yıl boyunca devamlı yumurtlattırılıp aşırı yıpratılan ve sonunda kedi/köpek maması fabrikalarına ucuz fiyattan satılan tavukları kurtarmak için ingiltere’de çalışan insanlar var. Bu konuda kuruluşlar ve dernekler kuruluyor.

İngiltere’de halk arasında bu ve benzeri çalışmalar son beş yıl içinde günden güne artıyor. Tavuklar kurtarılıyor, ferah güzel bahçelerde ömürleri boyunca evcil hayvan olarak besleniyor. Bahçesi olan insanlar bu talihsiz tavukları evcil hayvan olarak beslesinler diye teşvik ediliyor. Çağrıya uyup bahçelerinde ölümden kurtarılmış tavukları besleyen İngilizler çok. Bu hayvansevenlerin bütün derdi o tavukların huzurlu yaşayabilmeleri. Yumurta yapıp yapmamalarını hiç önemsemiyorlar.

Yeni kurtarılan tavuklar aşırı yıpranmışlıktan dolayı bitkin, yorgun ve neredeyse tamamen tüysüz kalmışlar. İyi bakım ve sevgi ile zamanla sağlıklarına kavuşuyorlar, tüyleri yeniden çıkıyor.

Tavukları kurtaran kuruluşlar tavukları verecekleri hayvanseverlerden ücret almıyor; onun yerine 1 – 3 Sterlin arasında değişen bağış kabul ediyorlar.


Kategori: Sektörel-Ticaret Tarih: 29 Nisan 2010

Etiketler: |


Sorunuzu / Yorumunuzu Aşağıya Yazabilirsiniz.
Lütfen yazı dili kurallarına saygılı olalım.


Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.