Neo-Terramycin + Vitamin tavuklara ilaç

Bünyeleri güçten düşmüş hayvanlarda hastalık görüldüğünde kullanılacak ilaç.

Bilinçsizce tavuk / civciv besleyenlerin elinde bulunması gereken bir ilaçtır. Dengesiz beslenme, pislik, hareketsizlik gibi durumlarda hayvanların bünyeleri çok zayıf düşer. Bir hastalık gelse hiçbiri hayatta kalamaz.

Böyle durumlarla karşılaşmamak için hayvanlarınızı iyi gözlemlemelisiniz. En küçük bir keyifsizlik hastalık başlangıcıdır. Hatta sadece birinde varsa hepsinde başlangıç aşamasındadır. Bir gün içinde tavuklar civcivler iyice keyifsizleşir. Gözlerini açık tutmayı bile başaramazlar. İki gün içinde ölürler.

Kötü şartlarda dengesiz beslenmeyle bünyeleri zayıf düşmüş hayvanlarınızda gördüğünüz en küçük keyifsizlik halinde bu ‘Neo-Terramycin + Vitamin’ ilacını kullanmaya başlamalısınız. Ne kadar tavsiye edilmişse o kadar kullanacaksınız. Böylece tavuklarınızın hastalığı etken olamaz, sadece bir iki gün keyifsizlik devam eder. Sonra tamamıyla sağlıklarına kavuşurlar.

İlaç mikropları etkisiz hale getirirken içerdiği vitaminlerle hayvan hastalık yüzünden kaybettiği gücü kazanır. Çok güçsüz civcivlere iyi geldiği görülmüştür fakat civcivlerde dikkatli olmalısınız fazla doz zararlı olabilir.

İlacı sebepsiz yere ve devamlı kullanım hayvanların bağışıklık sistemini iflas ettirir, bünye mikroplarla hiç başa çıkamaz hale gelir ve yeni gelecek hastalık salgınlarında artık hiçbir ilaç fayda etmez ölüp giderler. Sadece ihtiyaç halinde tavsiye edildiği miktarda ve sürede kullanılmalı.


Kategori: Sağlık Tarih: 08 Temmuz 2012

Etiketler:


Sorunuzu / Yorumunuzu Aşağıya Yazabilirsiniz.
Lütfen yazı dili kurallarına saygılı olalım.


Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.