Tilkiyi öldüren horoz

İngiltere’nin Essex bölgesinde Basildon şehrinde üç tavuğun ve bir horozun yaşadığı bir kümese giren tecrübesiz bir tilki, horoz ve tavukların feci gaga darbeleri ile ölmüş.

İngiltere’nin Essex bölgesinde Basildon şehrinde üç tavuğun ve bir horozun yaşadığı bir kümese giren tecrübesiz bir tilki, horoz ve tavukların feci gaga darbeleri ile ölmüş.

Horozun sahibi, onu küçük bir civcivken aldığını ve büyüttüğünü söylüyor. Kümese yaklaşan köpekleri bile korkutup kaçırabilecek kuvvete ve cesarete sahipmiş.

Tabii bu olayda tilkinin genç ve tecrübesiz olmasının rolü büyük. Ayrıca kümesteki kargaşada orada bulunan bir masanın tilkinin üstüne düşmesinin de büyük payı olduğu anlaşılmış. Ölü bulunan tilkinin yanında görülen devrik masadan bunu anlamışlar. Fakat tilkinin gaga darbeleri ile didik didik edildiği ve esas ölüm sebebinin bu darbeler olduğu da bir gerçek.

Aralık ayına kadar horozun yanında yine üç tavuk varmış. Tavuklardan ikisini tilkiler yemiş. Sonra, geçen ay iki tavuk daha almışlar ve böylece horozun eskisi gibi üç tavuğu olmuş. Horozun ve diğer tavuğun eski iki arkadaşını unutmadığı ve intikam aldıkları düşünülüyor.

Haberin kaynağı: dailymail.co.uk


Kategori: Haber - Bilgi, Koruma ve Güvenlik Tarih: 23 Mart 2010

Etiketler: |

'Tilkiyi öldüren horoz' hakkında sorular, açıklamalar

 1. Ğafur dedi ki:

  :D::D:D:D Güzel Mesele :D Doğrudur Bu Tür HOrozlar Korkmaz Kimseden Bendede Bunun Beyazı Wardı :)

 2. Furkan dedi ki:

  Benim bahçeye birşey girmiş 6 tavuğun kafasını koparıp kafasını toprağa gömmüş aynı anda hindiler de kaybolmuş sizce ney yapmıştır bunu?
  ***
  Herhalde hırsızlar yapmıştır.

 3. Mehmet Sait – Denizli dedi ki:

  Horozların koruma huyunu çok seviyorum. Mesela komşumuzun civcivlerinin yanına kedi geldi mi horoz ötüyor, çırpınıyor gelen olmazsa kedinin üstüne saldırıyor. Bir keresinde çok ötmüştü meraklanıp baktım ki kedi bir civcivi kapmaş götürüyor horoz da kediyi kovalıyor. Sonunda kediyi köşeye sıkıştırıp kafasını gagaladı ve kanattı kedi civcivi bıraktı kaçtı. Fakat civciv 2. gün öldü. :(


Sorunuzu / Yorumunuzu Aşağıya Yazabilirsiniz.
Lütfen yazı dili kurallarına saygılı olalım.


Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.